2022.05.19

Sprawiedliwa transformacja w Powiecie Tureckim. Nowy zakład pracy w Gminie Władysławów już w przyszłym roku.

None

W związku z rozpoczęciem budowy nowego zakładu produkcyjnego firmy „Roland” w Kunach w Gminie Władysławów, Starosta Turecki Dariusz Kałużny w porozumieniu z zarządem Firmy Roland zorganizował wspólny briefing prasowy.

Na ponad 4 hektarach terenu inwestycyjnego powstanie nowa hala oraz budynek biurowy o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10000 m kw. Już teraz w dwóch istniejących halach na 3 liniach produkcyjnych zatrudnionych jest 80 pracowników. Jednak w nowoczesnej hali i biurowcu, których budowa zakończy się w przyszłym roku, zatrudnienie znajdzie około 450 pracowników, a docelowo po dwóch latach ponad 600 pracowników. Będzie to 3 co do wielkości pracodawca na terenie powiatu. Są to dobre wiadomości nie tylko dla Powiatu Tureckiego ale dla całej Wielkopolski Wschodniej.

-Wybraliśmy ten teren głównie ze względu na lokalizacje – dostęp do rynku pracy z trzech powiatów. Mówimy o Turku, Koninie i Kole. Dodatkowo bardzo aktywne wsparcie Starostwa i Gminy pozwoliło szybko uporać się z formalnymi wymaganiami aby rozpocząć działalność i cały projekt budowlany - powiedział Paweł Majewski z Roland Polska

-To właśnie Powiat Turecki dokłada wszelkich starań aby pozyskań nowe miejsca pracy – powiedział Starosta. -Bardzo Dobra współpraca z firmą Roland i bardzo dobra współpraca z Gminą Władysławów daje efekty. Przyciągamy firmy sprawdzone, przyciągamy firmy rzetelne. To pokazuje, że powiat turecki tą sprawiedliwa transformację już przeprowadza już od lat a nie tylko o niej rozmawia. Tak jak to jest w niektórych powiatach w Wielkopolsce. Powiat Turecki to nie tylko lider Odnawialnych Źródeł Energii ale to także nowe miejsca pracy – mówił Starosta i zaznaczył, że jest to wspólny sukces zarządu i rady Powiatu Tureckiego oraz władz Gminy Władysławów.

-Oczywiście Gmina Władysławów upatruje wielkie korzyści z tego, że nowa firma rozwija się na terenie naszej gminy. Jestem przekonana, że to nie tylko korzyści w postaci wpływów podatkowych do budżetu gminy, ale cenne jest przede wszystkim to,że powstają nowe miejsca pracy. Będą to nowe miejsca pracy różnych szczebli – Myślę, że dzięki tej inwestycji poprawi się wizerunek gminy i jej atrakcyjność, innowacyjność dzięki transferowi wiedzy. Przy okazji powstaną nowe wodociągi, nowe drogi i nowa kanalizacja - zauważyła podczas konferencji Wójt Elżbieta Klanowska.

-Na naszych oczach upada mit nieprzyjazności urzędów. Mamy tutaj znakomity przykład symbiozy lokalnej administracji samorządowej z kapitałem zewnętrznym i z tego się bardzo cieszę – podkreślił Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Szewczyński, zauważając, że przygotowanie terenów przeznaczonych pod inwestycje w Kunach i Leoni rozpoczęło się już lata temu.

Firma Roland to znany już w regionie producent kurtyn bocznych, ścianek termoizolacyjnych, plandek, pasów zabezpieczających ładunek, chlapaczy i dachów.

Tereny inwestycyjne w tej cześci powiatu sa godne uwagi i z pewnością zyskałyby na atrakcyjności w przypadku budowy zaplanowanego w "Strategii województwa wielkopolskiego do roku 2030" zjazdu z autostrady A2 w Kunach.