2021.07.15

Umowa na remont mostu w Cichowie

None

14 lipca w gabinecie Starosty Dariusza Kałużnego w obecności Wicestarosty Władysława Karskiego, Radnej Rady Powiatu Tureckiego Barbary Zielińskiej, Sołtys Cichowa Pani Małgorzaty Kos i Radnej Rady Gminy Brudzew Iwony Hofman, Konrad Gromada z Zarządu Dróg Powiatowych oraz Klaudia Bednarz i Sławomir Bednarz - reprezentujący wykonawcę konsorcjum firm Vektor z Jarocina - podpisali umowę na przebudowę mostu w ciągu drogi powiatowej 3400P Koło – Brudzew – Brudzyń w Cichowie.

Wartość inwestycji to 750 963,19 zł. z czego 244 476,00 zł pochodzi ze środków rezerwy subwencji ogólnej w 2021 roku, którymi w tym zakresie dysponowało Ministerstwo Infrastruktury.

Przedstawiciele gminy Brudzew zapewnili, że również wesprą te ważną dla mieszkańców inwestycję.

Z kolei wykonawcy zapewnili, że po etapie przygotowawczym, zasadnicze prace remontowe mostu, przy założeniu, że nie będzie „niespodzianek”, potrwają 2 miesiące. Wicestarosta, Sołtys i Radna zabiegali także o dopasowanie przedsięwzięcia do kalendarza prac polowych, które będą miały miejsce na tym terenie.

Dla całego ciągu drogi od Brudzynia poprzez Brudzew, aż po Janów most w Cichowie to jest podstawowy i najważniejszy element infrastruktury, bez którego trudno planować przebudowę kolejnych odcinków – powiedział Wicestarosta Władysław Karski.