2022.04.27

Wyburzanie chłodni kominowej w elektrowni „Adamów” / Знесення градирні на електростанції «Адамув»

None

Starosta Turecki informuje o zaplanowanym na 28 kwietnia 2022 r. wyburzeniu chłodni kominowej numer 1 w zamkniętej elektrowni „Adamów”. Powalenie obiektu nastąpi w czwartek w godzinach 16.00-18.00.

Na drogach dojazdowych zostały umieszczone tablice ostrzegawcze i informacyjne z objaśnieniem sygnałów ostrzegawczych. Strefa zagrożenia zostanie zabezpieczona posterunkami ochronnymi. Rozpoczęcie i zakończenie robót będzie sygnalizowanie przy pomocy syreny na zasadach stosowanych przy robotach strzałowych w górnictwie.

Wyburzanie obiektów elektrowni „Adamów” jest realizowane w ramach umowy pomiędzy ZE PAK S.A. a wykonawcą na „Przygotowanie terenu w elektrowni „Adamów” do nowych inwestycji – rozbiórki obiektów.”

Староста Турецький інформує про планове знесення градирні №1 на недіючій електростанції «Адамув» 28 квітня 2022 року. Знесення обє'кту відбудеться в четвер з 16:00 до 18:00.

На під'їздних шляхах до електростанції розміщені попереджувальні та інформаційні знаки із поясненням попереджувальних сигналів. Небезпечна зона буде оточена постами безпеки. Початок і закінчення робіт буде супроводжуватися звуками сирени, які використовуються при вибухових роботах у гірничій справі.

Знесення обє'ктів електростанції «Адамув» реалізується на підставі договору між ZE PAK S.A. і виконавцем «Підготовки ділянки електростанції «Адамув» до нових інвестицій – знесення обє'ктів».