2019.04.29

Zakończenie roku klas maturalnych 2019

26 kwietnia 2019 r. tegorocznym maturzystom ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu tureckiego upłynął  pod znakiem uroczystych apeli, wzruszających wspomnień i oczywiście dźwięku ostatniego dzwonka.
Uczestniczący w tych uroczystościach w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, Zespole Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Turku Starosta Turecki – Dariusz Kałużny przekazał najlepsze życzenia wszystkim zebranym uczniom. -Ostatnie trzy tygodnie to był dla was trudny i stresujący okres ze względu na niepewność wywołaną nietypową sytuacją, ale wytrwaliście i można powiedzieć że zdaliście egzamin z dojrzałości – mówił do uczniów starosta.
Najzdolniejsi uczniowie szkół średnich otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę  Tureckiego. Martyna Dziamara (klasa III f  LO), Kinga Osiewicz  (klasa IV Technikum organizacji reklamy ZSR) oraz  Sandra Kędzia (ZST). Dodatkowo nagrody otrzymali olimpijczycy: Mateusz Grzymski z klasy 3 A LO, finalista IX Olimpiady „Losy żołnierza i oręża polskiego” , Szymon Klimek z klasy 3A LO, laureat VIII Olimpiady „Losy żołnierza i oręża polskiego”, oraz Mateusz Przyborowski za zajęcie I miejsca w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych w Kościelcu.
Przy  tej okazji starosta podkreślał, że przed każdym abiturientem jest wiele ścieżek dalszego rozwoju, życzył by byli ambitni w zdobywaniu wiedzy na upragnionych studiach, odpowiedzialni w dokonywaniu wyborów oraz wytrwali w wypełnianiu kolejnych życiowych ról i wyzwań.
Uczniowie dziękowali nauczycielom za poświęcony czas, okazane wsparcie i sumienne przygotowanie do egzaminu dojrzałości, natomiast dyrektorzy szkół: Krzysztof Świerk, Wioletta Adamiak i Danuta Szczepanik wręczali swoim uczniom świadectwa oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Wyróżnili najlepszych sportowców, docenili uczniów aktywnie działających na rzecz szkoły, społeczników, finalistów konkursów czy olimpiad.
Wszystkim abiturientom przystępującym do egzaminu maturalnego życzymy powodzenia i osiągnięcia jak najlepszych wyników, wiary we własne możliwości i realizacji zamierzonych celów.