2016.10.26

2016.10.22

Ciekawy weekend w Powiecie Tureckim

Miniony weekend obfitował w rożnego rodzaju spotkania, uroczystości i koncerty organizowane w gminach Powiatu Tureckiego.

Na zaproszenie Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich i Kółka Rolniczego, w sobotnie popołudnie 22 października w Russocicach br. Starosta Turecki uczestniczył w spotkaniu wieńczącym projekt pn. „Podtrzymywanie tradycji w wytwarzaniu rękodzieła artystycznego”. Celem projektu, współfinansowanego ze środków Powiatu Tureckiego, było kultywowanie lokalnych zwyczajów i podtrzymywanie tradycji wytwarzania rękodzieła artystycznego. Aktywowanie dzieci, młodzież i osób starszych odbyło się poprzez organizowanie cyklu zajęć warsztatowych z zakresu robienia haftów, innych robótek ręcznych, wyplatania wyrobów z wikliny, kiszenia kapusty, czy darcie pierza. Uczestnicy biesiady mieli przyjemność podziwiać powstałe w trakcie warsztatów wytwory rękodzielnicze. Również w sobotę, Starosta Turecki Mariusz Seńko oraz Radny Rady Powiatu Tureckiego Zdzisław Wojtkowiak mieli przyjemność uczestniczyć w Pikniku Sołeckim w Polichnie.

22 października br. Orkiestra Dęta OSP Dobra - Żeronice obchodziła Jubileusz 25 lat swojego istnienia. Z tej okazji, w Kościele Parafialnym w Dobrej odbyła się msza święta, a następnie w Centrum Kultury w Dobrej uczestnicy uroczystości byli świadkami wyjątkowego Koncertu Jubileuszowego. Powiat Turecki ,podczas uroczystości Jubileuszowych reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Tadeusz Gebler.

Podczas  23. Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących „Widzieć Inaczej”, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Turku, Nagrodę Starosty Tureckiego wręczył Członek Zarządu Powiatu Tureckiego Jan Konieczny. 

Odbywający w niedzielne popołudnie w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku Przegląd Chórów „Muzyka Korzeni Europy” dla Mieszkańców Powiatu Tureckiego był okazją do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia.

 

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Turku, iTurek.net