2019.05.06

Dzień Strażaka i 70-lecie w OSP Targówka

W ubiegłą sobotę, 4-go maja, Dzień Strażaka obchodziło wiele jednostek straży Powiatu Tureckiego. Ochotnicy z Targówki uroczystości połączyli z 70-letnim jubileuszem powstania jednostki. Nie zabrakło podczas nich podziękowań, wyróżnień oraz odznaczeń. W obchodach uczestniczył Starosta Dariusz Kałużny.

Świętowanie rozpoczęło się od mszy świętej w malanowskim kościele. Następnie jego uczestnicy zebrali się przed świetlicą wiejską w Targówce. Po odegraniu hymnu państwowego i powitaniu zaproszonych gości, prezes jednostki Emilian Rulewski przedstawił historię tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Miejscowa społeczność wraz ze Stanisławem Karbowym, Józefem Pawlicem, Stanisławem Świerkiem i Józefem Wilczyńskim powołała jednostkę do życia w 1949 roku.

OSP Targówka liczy 25 członków oraz dwóch honorowych: Henryka Sylwestrzaka i Józefa Czekałę. Wiceprezesem i naczelnikiem jest Tomasz Kołaciński.

-Z okazji uroczystości związanej z gminnym dniem strażaka oraz jubileuszu 70- lecia powołania Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Targówka w imieniu samorządu powiatu tureckiego przekazujemy braci strażackiej wyrazy uznania za waszą ciężką i ofiarną służbę. Jubileusz 70-lecia działalności OSP Targówka jest także piękną okazją właśnie do złożenia wszystkim druhnom i wszystkim druhom najserdeczniejszych życzeń oraz gratulacji. Szczególnie chciałbym pogratulować, pozdrowić i podziękować seniorom- mówił starosta Dariusz Kałużny.

Po przemówieniach i życzeniach gości przyszedł czas na odznaczenia i medale. Złoty medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” otrzymał Paweł Kołaciński (OSP Targówka), srebrny Tomasz Kołaciński (OSP Targówka), brązowy Emilian Rulewski (OSP Targówka). Odznakę Strażak Wzorowy wręczono druhowi Waldemarowi Jagiele (OSP Malanów). Za zasługi dla jednostki w Targówce wyróżniono druha Henryka Sylwestrzaka i Józefa Czekałę.