2019.01.31

Krzysztof Sobczak- p.o.dyrektora SP ZOZ w Turku

Zarząd Powiatu Tureckiego na posiedzeniu w dniu 30 stycznia 2019 r. zadecydował
o powołaniu nowego zarządzającego
SP ZOZ w Turku. Do czasu wyłonienia rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora szpitala niniejsze obowiązki pełnić będzie Krzysztof Sobczak.

Krzysztof Sobczak jest 55-letnim turkowianinem, Radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Swoje doświadczenie poszerzał w MZWiK sp. z o.o. w Kole na stanowisku Prezesa Zarządu. Zasiadał w organach nadzorczych spółek kapitałowych. Ponad 30 lat przepracował w KWB „Adamów” SA, gdzie był między innymi Prezesem Zarządu. Przez kilkanaście lat Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w KWB „Adamów”. Pełnił wiele funkcji w strukturach regionalnych i branżowych NSZZ „Solidarność”. Przewodniczył Radzie Ławniczej przy Sądzie Rejonowym w Turku. Był również Prezesem Miejskiego Klubu Sportowego „Tur” Turek.
Krzysztof Sobczak, obowiązki dyrektora SP ZOZ w Turku będzie pełnił do czasu wyłonienia dyrektora w procedurze konkursowej, która zostanie wszczęta dzisiaj tj. 31 stycznia 2019 r.