2024.03.21

Mateusz Osajda Starostą Tureckim

None

W związku z wygraną aukcją pn. „Dzień w Fotelu Starosty Tureckiego” podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednodniową władzę w Powiecie Tureckim, przejął Pan Mateusz Osajda, który z wielkim zaangażowaniem w dniu 20 marca wypełniał zadania włodarza powiatu. Starosta Dariusz Kałużny pogratulował swojemu następcy udziału w szczytnej akcji i zaprosił do wspólnego zrealizowania zadań przewidzianych na ten dzień. I jak się okazało wcale nie był to dzień spędzony w fotelu.

Pierwszym zadaniem w napiętym grafiku Panów Starostów była wizytacja terenu budowy  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Turku oraz Wydziału Komunikacji Starostwa, która mieści się za szpitalem przy ul. Poduchowne. Wartość inwestycji to ponad 13 mln zł. Zakończenie prac budowalnych przewidziane jest do końca czerwca.

Starostom zależało też, aby włączyć się do akcji #rodzinazastepcza organizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, po to, aby promować ideę rodzicielstwa zastępczego. Odwiedzili także placówkę opiekuńczo – wychowawczą tj. Dom dla Dzieci i Młodzieży w Kaczkach Średnich.

Pan Starosta udał się też do SP ZOZ w Turku, gdzie z przyjemnością mógł skonfrontować swoje doświadczenia z pobytu w szpitalu sprzed 10 lat z obecnym stanem placówki po modernizacji oddziałów. Był pełen podziwu, że Samorząd Powiatu Tureckiego zrealizował w tej kadencji turkowskim szpitalu ogrom zadań inwestycyjnych.

Kolejnym punktem zaplanowanym w terminarzu nowego Pana Starosty były odwiedziny Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Turku. "Zrobiliśmy milowy krok w rozwoju bazy dydaktyczno - sportowej Ogólniaka" – mówił Starosta Kałużny prezentując salę sportową, bieżnię tartanową i siłownię zewnętrzną. Z kolei przy Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich Pan Mateusz miał możliwość obejrzenia stadionu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia, zbudowanego w tej kadencji. Wziął także udział zajęciach praktycznych na wirtualnej strzelnicy.

Nie mogło też zabraknąć odwiedzin w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku. Tam Starosta Osajda zapoznał się z nowościami literackimi jak i elektronicznym systemem wyszukiwania książek. Warto w tym miejscu przypomnieć, że nasza biblioteka jest całkowicie BEZPŁATNA dla wszystkich mieszkańców powiatu. Panowie zapoznali się z malarstwem Anety Antas – artystki z Władysławowa, której wystawę można podziwiać w naszej bibliotece do 5 kwietnia.

Ponadto nowy włodarz został zaznajomiony z powiatowymi inwestycjami drogowymi. Miał przyjemność obejrzeć pierwszą największą inwestycję drogową zrealizowaną przez Powiat Turecki obecnej kadencji, czyli ul. Zdrojki Lewe.

Pan Mateusz w roli Starosty sprawdził się doskonale. Z pewnością pogłębił swoją wiedzę na temat pracy powiatowego samorządowca. Gratulujemy!   

Zdjęcia