2019.05.17

Nowa pracownia w ZST pod patronatem firmy SIEMENS

Projekt Nowoczesne Technologie w Kształceniu Zawodowym Elementem Rozwoju Gospodarczego Obszaru Funkcjonalnego Powiatu Tureckiego i Kolskiego to działanie, które wstawia na rozwijanie kierunków kształcenia zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy w branżach zidentyfikowanych, jako branże o największym potencjale rozwojowym. Nasza szkoła jest jednym z beneficjentów tego projektu, gdzie inwestowanie w nowoczesną bazę dydaktyczną kształcenia zawodowego jest głównym priorytetem - powiedziała Wioletta Adamiak - Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku podczas uroczystego otwarcia najnowocześniejszej pracowni automatyki przemysłowej. Niekwestionowanym sukcesem szkoły jest fakt, że patronat naukowy nad nowo otwartą pracownią objęła firma Siemens – jedna z największych firm współpracujących dotychczas ze środowiskami akademickimi.

Uczestnikami tego jakże ważnego dla szkoły wydarzenia, które odbyło się gdzie 16 maja br., obok społeczności szkolnej byli między innymi: z-ca Dyrektora Kuratorium Oświaty Delegatura w Koninie p. Agnieszka Mirecka- Katulska, Wicestarosta Władysław Karski, Radny Rady Powiatu Tureckiego Mariusz Seńko, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku Sławomir Kosobudzki, Wiceprezes Tureckiej Izby Gospodarczej i Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Tomasz Wroniak, przedstawiciele tak dużych firm, jak Siemens czy Encon Koster orazlokalnych przedsiębiorstw.

Nowa pracownia to szansa rozwoju zarówno dla młodych ludzi, jak i dla wielu firm produkcyjnych z danymi kwalifikacjami.