2021.10.07

SP ZOZ w Turku z nową karetką

Mieszkańcy Powiatu Tureckiego dzięki zaangażowaniu Ministra Ryszarda Bartosika otrzymali nową karetkę ze środków przekazanych z Ministerstwa Zdrowia w ramach dofinansowania z funduszy unijnych. Dziś tj. 7.10.2021r. miało miejsce uroczyste przekazanie karetki dla szpitala w Turku, w którym uczestniczyli: Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik, Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński, Wicestarosta Władysław Karski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Jan  Smak, Radna Rady Powiatu Tureckiego Emilia Derucka – Kołata, Dyrektor SP ZOZ w Turku Krzysztof Sobczak, Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych w SP ZOZ w Turku dr Cezary Chmielewski, Kierownik Działu pomocy doraźnej i przyjęć w Turku Tomasz Ignaczewski.

Starosta Turecki Dariusz Kałużny stwierdził – „Na samym początku kadencji, Zarząd Powiatu Tureckiego określił, że służba zdrowia to jednej z naszych priorytetów i to widać. Sukcesywnie realizujemy zaplanowane działania. Pozyskaliśmy blisko 20 milionów środków zewnętrznych bez konieczności zaciągania kredytów czy obligacji, żeby ten szpital remontować, doposażać w sprzęt medyczny.”

Całkowity koszt projektu o nazwie - „Zakup ambulansu w związku z realizacją działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem „COVID-19” oraz innych chorób zakaźnych” - wyniósł 520 000, 00zł, z czego 500 000, 00zł - na zakup ambulansu, a 20 000, 00zł  - na zakup środków ochrony indywidualnej personelu medycznego oraz środki dezynfekcyjne.

„Do szpitala w Turku wpływają w ostatnim czasie znaczące środki, nigdy w historii takich pieniędzy nie było bo oprócz tego taboru służącemu pogotowiu ratunkowemu w Turku, to także ogromne środki na remont i usprzętowienie szpitala. Najważniejsze jest jednak to, że ta karetka będzie służyła mieszkańcom powiatu tureckiego.” – powiedział  Minister Ryszard Bartosik.

Cieszymy się, że turkowski szpital zyskał już trzecią karetkę w obecnej kadencji Rady Powiatu Tureckiego, a pod koniec tego roku otrzyma kolejną - czwartą.