2023.11.30

Stowarzyszenie "Przystań" nagrodzone Diamentem Powiatu Tureckiego

None
W gościnnych progach Stowarzyszenia "Przystań" po raz kolejny już pojawili się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Muzyczna uczta przy wypełnionej po brzegi sali stała się doskonałą okazją do tego, aby „Przystań” wyróżnić Diamentem Powiatu Tureckiego.

Wieczór był podwójnie wyjątkowy. Z jednej strony bowiem przygotowano koncert w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej, a z drugiej - specjalne wyróżnienie dla gospodarzy koncertu - Stowarzyszenia Przystań.

Starosta Turecki Dariusz Kałużny wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Edukacji Błażejem Maletą wręczyli Marii Kur-Sulkowskiej oraz Jackowi Sulkowskiemu Diament Powiatu Tureckiego w kategorii kultura i sztuka.

Nagrodę przyznano za dwudziestoletni wkład w rozwój kultury, wspieranie twórczości artystycznej i działania w zakresie ochrony dziedzictwa narodowego, a także wspierania wartości patriotycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców powiatu tureckiego.

- Dziękuję za to, co robicie przez 20 lat i dziękuję za to, co będziecie robić przez co najmniej kolejne 20 lat - mówił Starosta wręczając nagrodę.

- Po to "Przystań" powstała, żeby takie diamenty szlifować. Obiecujemy, że będziemy dalej te najmniejsze diamenty szlifować, bo od nich wszystko się zaczyna. Chcę zaznaczyć, że to właśnie z ul. Kaliskiej od Powiatu Tureckiego otrzymaliśmy życzenia z okazji 20-lecia naszej działalności - mówił Jacek Sulkowski.