2023.05.19

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej - 3 czerwca 2023 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbędzie się już na początku czerwca. Niezwykle ważne jest umieć odpowiednio postępować w chwilach zagrożenia życia, dlatego warto wziąć udział w inicjatywie.
Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej odbędzie się 3 czerwca w godzinach 8.00- 16.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Turku (ul.Św. Floriana 2).
Prowadzący kurs ratownicy medyczni pracują na co dzień w Zespołach Ratownictwa Medycznego w Turku, Gnieźnie, Poznaniu i Koninie.
Szkolenie obejmuje w większości ćwiczenia praktyczne z doświadczonymi ratownikami medycznymi. Do dyspozycji będą przedmioty przydatne w ratowaniu życia.
Podczas ośmiogodzinnej pracy zapewniony będzie ciepły posiłek, przekąski oraz kawa i herbata.
Organizatorami szkolenia jest fundacja „Złota Godzina” z Turku. Partnerem jest natomiast Państwowa Straż Pożarna Turek.
W realizację wydarzenia zaangażowali się Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik, Starostwo Powiatowe w Turku, Unicorn Turek, Piekarnia Muchlin, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Jan Smak, Radna Powiatu Tureckiego Emilia Derucka- Kołata.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu tureckiego do wzięcia udziału w bezpłarnej inicjatywie. Każdy uczestnik po zakończonym kursie otrzyma certyfikaty.
Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 605-163-316