2018.04.27

XXXVIII Sesja Rady Powiatu Tureckiego

Radni Rady Powiatu Tureckiego po raz trzydziesty ósmy w tej kadencji zebrali się
w Starostwie Powiatowym w Turku
dnia 26kwietnia br., celem zrealizowania porządku obrad.

W części informacyjno - sprawozdawczej obrad radni przyjęli sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu Powiatu Tureckiego z działalności Zarządu oraz informację Przewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

Ponadto Rada zapoznała się z informacjami: Kierownika Zarządu Dróg Powiatowych na temat stanu dróg i ulic powiatowych za 2017 rok oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii o stanie sanitarno - weterynaryjnym na terenie Powiatu Tureckiego.

Ważnymi punktami podczas sesji były także sprawozdania z działalności Powiatowego Rzecznika Konsumentów za rok 2017, roczne sprawozdania z wykonania finansowego SP ZOZ w Turku i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku za ubiegły rok oraz ocena przez Radnych zasobów pomocy społecznej na rok 2017 dla Powiatu Tureckiego.

Radni Powiatu Tureckiego podjęli uchwały w sprawach: zasad udzielania dotacji celowej spółkom wodnym, trybu postępowania w sprawie udzielania dotacji i sposobu jej rozliczania; zmiany uchwałę w sprawie budżetu Powiatu Tureckiego na 2018 rok oraz zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tureckiego na lata 2018-2024.