2022.11.15

Bieżnia przy I LO w Turku otwarta - Nowa jakość dla turkowskich biegaczy

None

Podczas tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Powiecie Tureckim oficjalnie otwarto bieżnię lekkoatletyczną przy I Liceum Ogólnokształcącym w Turku. Jak zaznaczył Starosta Dariusz Kałużny to pierwsza tak profesjonalna bieżnia biegowa na terenie Turku i Powiatu Tureckiego.

W radosnej ceremonii otwarcia poprowadzonej przez Dyrektor Danutę Szczepanik, wraz ze Starostą udział wzięli Wiceminister Ryszard Bartosik, Radni Rady Powiatu Tureckiego na czele z Przewodniczącym Piotrem Szewczyńskim, dyrekcja szkoły, samorząd uczniowski liceum, a także dyrektorzy i przedstawiciele szkół i jednostek organizacyjnych z terenu powiatu.

Na nowej bieżni została wyznaczona meta 10 kilometrowego 33. Biegu Niepodległości. Jakość świeżo wybudowanej bieżni w biegu sztafetowym sprawdziły też drużyny szkolne i klubowe, a honorowe okrążenie zaliczyli także wszyscy zaproszeni w tym dniu goście.

Całkowita wartość przebudowy bieżni lekkoatletycznej naturalnej na syntetyczną wraz z rozbiegami do soku w dal i trójskoku w I liceum Ogólnokształcącym w Turku wyniosła 2.196.328,10 zł. Inwestycję w blisko 50 procentach dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Czterotorowa bieżnia, dwie proste czterotorowe oraz skocznia z rozbiegiem do skoku w dal i trójskoku – to robót, na które 15 kwietnia 2022 roku podpisano umowę z wykonawcą Romanem Gajką z firmy RS Inwestycje Sp. z o.o.

Relacja:

None