2024.03.28

Nowe inwestycje Powiatu Tureckiego na terenie gmin Władysławów i Tuliszków

None

Poprawa infrastruktury drogowej i bezpieczeństwo użytkowników dróg - to jedne z podstawowych priorytetów zrównoważonego rozwoju miast i gmin powiatu tureckiego VI kadencji Samorządu Powiatu Tureckiego. Dowodem na to jest podpisanie w dniu 28 marca 2024 r. umowy na przebudowę dróg powiatowych na terenie gmin Władysławów i Tuliszków. Powyższe inwestycje zostaną zrealizowana jeszcze tym roku i będą sfinansowana w części ze środków przyznanych Powiatowi Tureckiemu w ramach Rządowego Funduszu Polski ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Podpisanie umowy pomiędzy Kierownikiem Zarządu Dróg Powiatowych w Turku p. Romanem Kacprzakiem a wykonawcą powyższych inwestycji p. Mariuszem Harendarzem Wiceprezesem Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego Sp. Akcyjną w Kaliszu odbyło się z udziałem Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego. W akcie podpisania przedmiotowej umowy uczestniczyli również  inicjatorzy powyższych inwestycji Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego p. Piotr Szewczyński i Członkowie Zarządu Powiatu Tureckiego p. Magdalena Wysocka oraz p. Bohdan Radecki.

W gminie Władysławów będzie przebudowana droga nr 3219P Genowefa-Władysławów-Turek na odcinku Władysławów-Kuny. Jest to 1,58 km. odcinek drogi Piorunów-Kuny  od skrzyżowania do wiaduktu autostradowego w m. Kamionka. Zakres robót będzie obejmował wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, pobocza z kruszywa oraz rowów.
Koszt inwestycji to 2.465.777,77 zł brutto.

Natomiast na terenie Gminy i Miasta Tuliszków przebudowie poddana będzie  powiatowa ul. Jabłonna w m. Tuliszków na odcinku o długości 1,08 km. od ul. Paderewskiego do ul. Łąkowej. Wykonana zostanie tam nowa nawierzchnia asfaltowa, chodniki, zjazdy i ścieżka rowerowa. Koszt powyższej inwestycji to 3.486.505,18 zł brutto.
W tym miejscu należy podkreślić, że z inicjatywy radnego powiatowego Bohdana Radeckiego aktualnie realizowane są  inne inwestycje powiatowe w m. Tuliszków, do których zalicza się budowę chodników na ul. Targowej, Parkowej i Konopnickiej. To nie koniec dobrych informacji dla mieszkańców Tuliszkowa, gdyż wkrótce Powiat Turecki ruszy również  z przebudową ul. Paderewskiego.