Brudzew Community

Zachęcamy wszystkich do poznania Gminy Brudzew, której niepowtarzalną atmosferę tworzą urokliwe krajobrazy z lasami, jeziorami, ciekawe zabytki, ciągle żywe tradycje i obrzędy ludowe, a także tereny do zainwestowania. Już od wczesnej wiosny podziwiać można tu budzącą się do życia przyrodę, lasy, łąki pełne polnych kwiatów, obszar Natura 2000 znajdujący się nad rzeką Wartą, a także delektować się ciszą i spokojem.

 

Zwiedzającym polecamy obejrzeć kościół parafialny pw. św. Mikołaja, wybudowany w 1455 roku oraz barokowy kościół pw. św. Ducha, a także kościół parafialny pw. św. Walentego i Przemienienia Pańskiego w Galewie, z którym związana jest legenda cudownego uzdrowienia epidemii cholery. Warto też zajrzeć do zabytkowego parku przy Gminnym Ośrodku Kultury (dawniej Wozowni) w miejscowości Kolnica, gdzie w zaciszu drzew można odpocząć i zapomnieć o trudach i problemach. Amatorom wycieczek rowerowych polecamy wyprawę czterema wspaniałymi trasami rowerowymi. Prowadzą one przez zielone, gęsto zadrzewione tereny i malowniczy krajobraz gminy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gmina Brudzew to dobre miejsce dla zmęczonych intensywnością miejskiego życia. Warto tu przyjechać, zobaczyć, odkryć na nowo i może... zostać na stałe?

 

Gmina Brudzew znajduje się we wschodniej części województwa wielkopolskiego, gdzie graniczy z gminami Kościelec, Władysławów, Turek, Przykona, Dąbie i Uniejów. Przez zachodni teren gminy przebiega droga wojewódzka nr 470 Kalisz-Turek-Koło, a w części północnej autostrada A2.

 

A może firma w Gminie Brudzew?

 

Gmina Brudzew oferuje przedsiębiorcom bardzo korzystne warunki do rozwoju własnej działalności. Najcenniejszym atutem gminy jest położenie przy autostradzie A2, a także niskie stawki podatkowe, nisza rynkowa, prężnie rozwijające się budownictwo mieszkaniowe, pobliskie położenie autostrady A2, zbiorniki wodne powstałe po wyrobiskach górniczych, stwarzające szansę na rozwój turystyki, rekreacjii przedsiębiorstw agroturystycznych.

 

Rodzaj jednostki terytorialnej:
Gmina wiejska
Herb:
Adres:
Urząd Gminy w Brudzewie
ul. Turkowska 29
62-720 Brudzew
Telefon:
tel.: 632797047
faks.: 632892049
Adres e-mail:
ug@brudzew.pl
Adres strony internetowej:
http://www.brudzew.pl
Adres BIP:
http://www.brudzew.bip.net.pl
Władze:
Cezary Krasowski - Mayor
Paweł Jacaszek - Deputy mayor
Tomasz Józefowicz - Secretary
Wioletta Gadomska - Treasurer
Kazimierz Wdowiński - Municipial Council Chairman
Położenie:
Powierzchnia:
112.72 km2
Liczba ludności:
5961 os.
Gęstość zaludnienie:
52.88 os./km2