2016.12.13

Festival szachowy już za nami

10 grudnia 2016 roku Powiat Turecki stał się stolicą szachów za sprawą XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Szachowego, który został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Turku i Turkowskie Towarzystwo Szachowe "Tęcza" w Turku.

Zawodnicy rywalizowali w Klubie "Barbórka" od samego rana. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Tadeusz Gebler.

Zacięta gra pozwoliła wyłonić Mistrza Powiatu Tureckiego Dzieci Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Szachach Szybkich oraz Mistrza Powiatu Tureckiego w Szachach Błyskawicznych. Nagrody dla zwycięzców w tych kategoriach wręczał Starosta Turecki Mariusz Seńko wraz z Radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Anną Majdą. W popołudniowych godzinach, starsi zawodnicy walczyli o miano Mistrza Powiatu Tureckiego w Szachach Szybkich.

Pełna lista zwycięzców oraz więcej informacji znajduje się na stronie: www.szachy.powiat.turek.pl

(lista zwycięzców -> zakładka "Wyniki")