2023.11.28

Festiwal Talentów rytmach reggae

Dnia 23 listopada 2023 roku scena turkowskiego kina przeniosła nas na słoneczną plażę Jamajki.
Był to dzień wyjątkowy, ponieważ po raz piętnasty odbył się Międzyośrodkowy Festiwal Talentów zorganizowany przez Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Turku. Na dużym, kinowym ekranie widzowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przypomniała minione edycje festiwalu. W Festiwalu Talentów uczestniczyły zaprzyjaźnione Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze z: Konina, Koła, Słupcy, Rychwała oraz podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Sintur.

Talenty młodych ludzi podziwiał Starosta Turecki Dariusz Kałużny, który razem z Dyrektorem ZPEW w Turku Sławomirem Kosobudzkim nagrodził uczestników wydarzenia.

Młodzież prezentowała swoje talenty, śpiewając i tańcząc w rytmach muzyki reggae. Wśród wykonywanych utworów znalazły się kultowe hity: „Sunshine Reggae”, „Policeman”, „Każdego dnia”, „Don’t Worry”, „Be Happy”, „Dni, których nie znamy”.

W przerwach między występami publiczność miała okazję zobaczyć wywiad z Bobem Marleyem, poznać sposoby zaplatania dredów, wystukiwać rytmy na bębenku Djembe.

Na zakończenie festiwalu widownia zatańczyła do utworu „Reggae Night”. Sponsorem nagród dla uczestników festiwalu było Stowarzyszenie Przyjaźni Dzieciom, działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku, które pozyskało fundusze na ten cel z otwartego konkursu na realizację zadań publicznych Powiatu Tureckiego.