2023.04.17

Najlepsi z najlepszych! OSP Galew na arenie ogólnopolskiej odnosi wielki sukces

None

W Gąsawie koło Żnina rywalizowały drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych. Tak było na Ogólnopolskim Turnieju w Halową Piłkę Nożną.

Najlepsi strażacy z różnych zakątków Polski zjechali do Gąsawy, by rywalizować w Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP o Puchar Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się strażacy z OSP Galew - wcześniej wyłonieni podczas rozgrywek powiatowych i jako Mistrzowie Województwa Wielkopolskiego.

To już tradycja, że w gościnnej Gąsawie, a wcześniej także w Rogowie, spotykają się drużyny OSP z całej Polski, by rozegrać mecze piłki nożnej. Impreza ma charakter sportowy, ale także integrujący strażacką brać. Podczas trwających cały dzień rozgrywek, drużyny i kibicujące im zespoły dobrze się bawiły. Choć dominowała atmosfera sportowej rywalizacji, wszyscy byli jak jedna, strażacka rodzina.

Powiat Turecki jest niezmiernie dumny z sukcesu, jaki odniosła drużyna OSP Galew. Nasi strażacy zajęli 5 miejsce w Polsce. Przekazujemy serdeczne gratulacje i składamy wyrazy uznania Druhnom i Druhom z Galewa. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę inicjatywę.