2019.01.22

Obrady Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich z udziałem Starosty Tureckiego

W ubiegłym tygodniu wybierano nowe władze zarządu Związku Powiatów Polskich oraz Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Powiat Tureckie podczas obu tych wydarzeń reprezentował starosta Dariusz Kałużny.

Niemal trzystu starostów i prezydentów miast na prawach powiatu spotkało się 17 stycznia w w AirPort Hotel Okęcie, aby wziąć udział w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich. Tematem zebrania były sprawy związane z zakończeniem kadencji zarządu oraz wybór nowych władz. W najbliższej kadencji zarządowi związku przewodniczyć będzie starosta bielski Andrzej Płonka, który uzyskał 416 głosów.

Wcześniej, 14 stycznia w Puszczykowie miał miejsce Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Tam również największą część poświęcono wyborom członków zarządu na kolejną kadencję. Większością głosów zdecydowano, że pracom konwentu w dalszym ciągu przewodniczyć będzie Lech Janicki.