2023.10.16

Powiat Turecki z nowymi funduszami na inwestycje.

None

To, że kluczem do rozwoju regionu są inwestycje to każdy wie, jednakże niezbędnym czynnikiem do realizacji inwestycji są środki finansowe. Powiat Turecki ponownie ma powód do radości, gdyż kolejne pieniądze trafią do budżetu powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg tym razem na realizację inwestycji infrastrukturalnych dot. poprawy bezpieczeństwa na drogach lokalnych w naszym powiecie.

W miniony piątek doszło do podpisania umowy na powyższe zadania pomiędzy stroną rządową reprezentowaną przez I Wicewojewodę Wielkopolskiego Panią Anetę Niestrawską a Powiatem Tureckim reprezentowany przez Zarząd Powiatu Tureckiego w osobach Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego, Wicestarosty Władysława Karskiego oraz Skarbnika Powiatu Pani Teresy Borkowskiej.

Podpisanie umów na poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego na drogach powiatowych w miejscowościach: Tuliszków- ul. Targowa, Parkowa, M. Konopnickiej,  Smaszew, Dobra i Długa Wieś oraz Grzymiszew na łączną kwotę 1 928 934,00 zł. odbyło się z udziałem Ministra Członka Rady Ministrów, Sekretarza Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Posła na Sejm RP Pana Zbigniewa Hoffmana oraz Pasła na Sejm RP Pana Leszka Galemby.