2023.08.29

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Powiecie Tureckim zakończona!

None

Zakończył się nabór uczniów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024.
W tym roku szkoły podstawowe w powiecie tureckim opuściło 1257 absolwentów. Naukę w szkołach prowadzonych przez Powiat Turecki rozpocznie we wrześniu 1221 uczniów klas pierwszych, są wśród nich również uczniowie-uchodźcy wojenni z Ukrainy.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Turku utworzonych zostanie 11 oddziałów. Naukę rozpocznie tu 376 uczniów przyjętych do klas pierwszych, w tym 4 uczniów z Ukrainy. Największą popularnością cieszyły się profile humanistyczno-przyrodniczy oraz biologiczno-chemiczny.

W Zespole Szkół Technicznych w Turku kandydaci mieli do wyboru technikum lub szkołę branżową I stopnia. Utworzonych zostanie 11 oddziałów technikalnych, do których przyjęto 357 uczniów oraz 7 oddziałów szkoły branżowej I stopnia, do której przyjęto 194 kandydatów. Ogółem naukę rozpocznie tam 551 uczniów, w tym 9 z Ukrainy. W tym roku największą popularnością cieszyły się zawody: technik logistyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik teleinformatyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

W Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich utworzonych zostanie 8 oddziałów technikum i 2 oddziały liceum ogólnokształcącego (w tym 1 oddział przygotowania wojskowego). Naukę w klasach pierwszych rozpocznie 299 uczniów, w tym 7 z Ukrainy. W technikum największą popularnością cieszyły się w tym roku zawody: technik reklamy, technik architektury krajobrazu,  technik pojazdów samochodowych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

W Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku nabór trwa przez cały rok szkolny.

Tak dobry nabór do szkół powiatowych to przede wszystkim zasługa wszystkich dyrektorów wraz z kadrą nauczycielską, którzy dbają o bardzo dobrą renomę swoich placówek edukacyjnych poprzez stwarzanie najlepszych warunków nauczania i znakomite przygotowanie uczniów do egzaminów maturalnych i zawodowych oraz zaangażowanie Samorządu Powiatu Tureckiego w zabezpieczenie bazy dydaktycznej i sportowej na najwyższym poziomie. Jak podkreślił z radością Starosta Turecki Dariusz Kałużny, młodzież I LO w Turku już od nowego roku szkolnego będzie korzystać z nowo wybudowanej przestronnej i nowoczesnej Sali sportowej, natomiast w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich oddany zostanie do użytku nowy pełnowymiarowy stadion  lekkoatletyczny z powierzchnią tartanową.