2023.11.13

Święto języka angielskiego XV English Non-Stop w I LO w Turku

None

Już po raz XV uczniowie z ósmych klas szkół podstawowych i pierwszych klas liceum wzięli udział w kolejnej  edycji konkursu o charakterze dydaktycznym English Non-Stop.

A wszystko miało  miejsce  8 listopada 2023 r.  w auli  I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Turku.

Impreza ta została zorganizowana przez zespół nauczycieli języka,  (w składzie Katarzyna Andrzejewska,  Karolina Gryczyńska, Katarzyna Jurkiewicz, Paulina Karbowa,  Karolina Kusz, Cezary Marczyński, Jolanta Okupińska, Agnieszka Pawlak, Magdalena Raszewska, Sylwia Rosicka, Agnieszka Szczepaniak-Rybka, Dorota Walczak, Olga Wojtkowiak). Głównym celem konkursu była popularyzacja nauki języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych i średnich z naszego powiatu. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 12 czteroosobowych drużyn, w tym reprezentacje :

Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku z panią  Magdalena Sobczak

Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku z panem Maciejem Sobolewskim

Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku z panem  Michałem Muszyńskim

Szkoły Podstawowej  w Tuliszkowie z panem  Marcinem Pilarskim

Szkoły Podstawowej w Cisewiu  z panią Jolantą  Łożyńskaą

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie z panią  Julianną  Cymmer

oraz 6   drużyn z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

Zadania konkursowe obejmowały zadania z zakresu wszystkich sprawności językowych, a także zagadnień dotyczących kultury krajów anglojęzycznych. Dzięki współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Koninie prezentację wygłosiła dr Elzbieta Wilińska-Hajewska, wykładowca Akademii Nauk Stosowanych w Koninie Prace oceniała komisja, w skład której weszli nauczyciele oraz opiekunowie uczniów biorących udział w imprezie.  Wszyscy uczestnicy wykazali się świetną znajomością języka angielskiego i umiejętnością pracy w grupie. Zwycięzcom, wyróżnionym i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

I m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku

1. Olas Oliwia kl VIII
  2. Buda Zuzanna kl VIII
  3. Choręziak Lena kl VIII
  4. Lilliana Walczak kl VII

II m. Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku

1. Amelia Pańczyk
  2. Gabriela Piergies
  3. Jan Małecki
  4. Julia Witczak

III m. kl 1C I Liceum Ogólnokształcące  w Turku

1. Aleksandra Kędzierska
  2. Piotr Seidel
  3. Hanna Mituta
  4. Agata Kolanowska

Wyróżnienie:  kl 1F I Liceum Ogólnokształcące  w Turku

1. Ewa Jakomulska
  2. Amelia Łukasik
  3. Marcelina Pacześna

4.Mateusz Wertlewski

Dziękujemy sponsorom konkursu dzięki którym jego realizacja była możliwa.

Starostwu Powiatowemu w Turku, Wydawnictwom Egis. Macmillan i Pearson

Zespół nauczycieli języka angielskiego I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.