2017.05.04

Trzy szkoły – jeden cel. Matura!

Pod znakiem przemówień, uroczystych pożegnań, wzruszających wspomnień i życzeń, upłynęły tegoroczne zakończenia roku szkolnego maturzystów w tureckich szkołach średnich. Starosta – Mariusz Seńko odwiedził kolejno Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, Zespół Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku.

W czasie uroczystości uczniowie dziękowali nauczycielom za poświęcony czas, okazane wsparcie i sumienne przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Dyrektorzy szkół: Krzysztof Świerk, Wioletta Adamiak i Danuta Szczepanik wręczali swoim uczniom nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Wyróżnili najlepszych sportowców, docenili uczniów aktywnie działających na rzecz szkoły, społeczników, finalistów konkursów i olimpiad, itp. Najzdolniejsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Tureckiego, który odwiedzając wszystkie powiatowe szkoły średnie podkreśl, e przed każdym abiturientem istnieje wiele ścieżek dalszego rozwoju. Jedną z możliwych dróg jest kontynuacja nauki na upragnionych studiach. Jednak tym, którzy niebawem zdecydują się rozpocząć życie zawodowe Powiat Turecki oferuje ciekawe możliwości zatrudnienia. Aktualnie, lokalni przedsiębiorcy i zagraniczni inwestorzy poszukują kadry pracowniczej o wykształceniu technicznym i zawodowym. Trzeba dodać, że nasz powiat odznacza się sprawnie funkcjonującą i nieustannie rozwijającą się infrastrukturą społeczną oraz niską stopą bezrobocia.

Wszystkim abiturientom przystępującym do egzaminu maturalnego życzymy powodzenia i osiągnięcia jak najlepszych wyników, wiary we własne możliwości i realizacji zamierzonych celów.