2021.03.02

Wideokonferencja w sprawie szczepień nauczycieli

W związku z trwającą akcją promocyjną i informacyjną dotyczącą szczepień na COVID-19 w powiecie tureckim w dniu 26.02.2021 r. odbyła się wideokonferencja pod kierownictwem Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego, w której udział wzięli zaproszeni wójtowie i burmistrzowie z gmin Powiatu Tureckiego,  Dyrektor PSSE w Turku Katarzyna Wysocka, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku Piotr Pietrucha, Komendant Powiatowej Policji w Turku Michał Grzelak, koordynator szczepień dr Waldemar Majda.

Wideokonferencja była poświęcona szczepieniom w grupie nauczycieli, które rozpoczęły się 12 lutego 2021 r. Szczególną uwagę zwrócono na koordynację działań w zakresie realizacji szczepień. Koordynator szczepień dr Waldemar Majda zaznaczył, że w powiecie tureckim zaszczepiono ponad 400 nauczycieli. Z dyrektorami szkół jest stały kontakt i terminy szczepień są bezpośrednio umawiane po telefonicznym uzgodnieniu. Szpital w Turku jest w pełni zabezpieczony w odpowiednią ilość szczepionek, a zamówienia na kolejne szczepionki są składane na bieżąco.

Starosta Turecki Dariusz Kałużny i Dyrektor PSSE w Turku Katarzyna Wysocka  podkreślili, jak ważne są szczepienia w grupie nauczycieli. Praca pedagogów jest niezwykle istotna dla wykształcenia oraz przyszłości dzieci i młodzieży dlatego szczepionka dla nauczycieli została udostępniona już w I etapie Narodowego Programu Szczepień.

W związku z tym Starosta Turecki Dariusz Kałużny i Dyrektor PSSE w Turku Katarzyna Wysocka  zachęcają i apelują do wszystkich nauczycieli z powiatu tureckiego, aby skorzystali z możliwości zaszczepienia się.