2016.10.21

2016.10.20

Zmiany w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Turku

Uprzejmie informujemy, że dla usprawnienia obsługi klientów podejmujących czynności związane
z rejestracją i wyrejestrowaniem pojazdów oraz otrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami Starosta Turecki wprowadził w Wydziale Komunikacji szereg zmian.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów od 3 października zmieniono godziny pracy Wydziału Komunikacji:

Poniedziałek      9.00 – 17.00

Wtorek – Piątek      7.30 – 15.30

Informujemy, że rejestracja pojazdów oraz wydawanie uprawnień do kierowania pojazdami odbywa się:

Poniedziałek        9.30 – 16.30

Wtorek       8.00 – 14.00

Środa – Piątek       8.00 – 14.30

Mając na uwadze usprawnienie obsługi klienta w Wydziale Komunikacji wprowadzono następujące rozwiązania:

1. W celu zarejestrowania lub wyrejestrowania pojazdu klient wydziału oprócz osobistego pobrania kolejnego numeru obsługi z automatu znajdującego przy wejściu do wydziału, ma także możliwość zarezerwowania terminu wizyty telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 63 222 33 70 oraz za pośrednictwem internetu poprzez rejestrację na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Turku www.powiat.turek.pl .

1. Został wprowadzony elektroniczny asystent rejestracji pojazdów.

Serwis www.rejestracja.powiat.turek.pl pozwala na przygotowanie dokumentów niezbędnych do przeprowadzenie rejestracji, wyrejestrowania pojazdu lub wymiany dokumentu rejestracyjnego pojazdu.

Zapewniona jest możliwość wydrukowania:

• wypełnionego wniosku
  • blankietu opłaty za rejestrację
  • spisu dokumentów koniecznych do przedłożenia w urzędzie

1. Wprowadzono udoskonalenie związane z wnoszeniem na stanowiskach obsługi za pomocą kart płatniczych opłat związanych z rejestrację pojazdów i wydawaniem prawa jazdy.

1. Istnieje możliwość sprawdzenia statusu spraw na stronie www.powiat.turek.pl:
  2. Za pośrednictwem strony www.powiat.turek.pl można sprawdzić bieżący stan kolejki (ilość osób w kolejce oraz aktualnie obsługiwany numer)