2023.07.06

Młode talenty z Powiatu Tureckiego docenione przez ARiMR

None

Konkurs plastyczny „Ratuję pszczoły z ARiMR” zorganizowany przez Dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Mateusza Bukowskiego, skierowany był do dzieci i młodzieży z województwa wielkopolskiego. Konkurs miał na celu m.in. popularyzację roli pszczół w środowisku naturalnym i ich znaczenia dla życia człowieka oraz  rozpowszechnienie wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa.

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Turku miała miejsce uroczysta gala finałowa konkursu. Spośród 400 prac z całej Wielkopolski w gronie laureatów znalazły się trzy dziewczynki z Powiatu Tureckiego:

II miejsce (przedział wiekowy 7-9 lat) - Hanna Antczak,

III miejsce (przedział wiekowy 7-9 lat) - Hanna Rachubińska,

III miejsce (przedział wiekowy 5-6 lat) – Marcelina Karbowa.

Nagrody zwyciężczyniom wojewódzkiego etapu konkursu, w imieniu Dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Mateusza Bukowskiego, wręczało Kierownictwo Biura Powiatowego ARiMR w Turku p. Jan Smak oraz p. Piotr Szewczyński.

Gratulacje laureatom przekazał także Starosta Turecki Dariusz Kałużny, który powiedział, że jest dumny z osiągnięć młodych artystów z Powiatu Tureckiego, którzy zdobywają wysokie lokaty w konkursach na szczeblu wojewódzkim, a nawet ogólnokrajowym.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!