2017.04.12

Szkolenie dla urzędników Starostwa Powiatowego w Turku

Dnia 07.04.2017r. w sali audytoryjnej Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku odbyło się szkolenie dedykowane urzędnikom chcącym pogłębiać swą wiedzę z zakresu „Kodeksu postępowania administracyjnego po zmianach”. Wydarzenie zainaugurował Starosta Turecki – Mariusz Seńko, który wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników urzędu, zorganizował wskazane szkolenie razem ze Związkiem Powiatów Polskich.

Warsztaty szkoleniowe poprowadził Marcin Maksymiuk - prawnik, specjalista w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyzy w Biurze Związku Powiatów Polskich, redaktor internetowego Dziennika Warto Wiedzieć. Podczas wykładów trener zaprezentował podstawowe zmiany, jakie zajdą w procedurze administracyjnej (już w połowie bieżącego roku) i ich wpływ na pracę organów administracji publicznej. Omówiono także polubowne formy rozwiązywania sporów, reguły prowadzenia postępowań uproszczonych, sposoby i skutki wdrożenia nowej ustawy. Spotkanie szkoleniowe były dobrą okazją do tego, by podzielić się doświadczeniem, wysłuchać głosu specjalisty i cennych uwag. Należy także dodać, że w wydarzeniu brali również udział urzędnicy z innych, okolicznych powiatów.

Liczna obecność na spotkaniu świadczy o chęci dalszego rozwoju zawodowego pracowników samorządowych oraz pokazuje, jak dużym zainteresowaniem cieszy się temat zmian w Kodeksie Postępowania Administracyjnego.