2023.07.17

Wojewódzkie obchody Święta Policji

None

W ramach obchodów 104. Rocznicy Powołania Policji Państwowej, w Poznaniu odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Wśród zaproszonych gości z powiatu tureckiego byli Dariusz Kałużny Starosta Turecki, Elżbieta Karwacka Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich oraz Danuta Szczepanik Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

W imieniu Samorządu Powiatu Tureckiego, Starosta Turecki Dariusz Kałużny, przekazał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąki - wszystkim Policjantkom i Policjantom Województwa Wielkopolskiego - wyrazy szacunku i wdzięczności za wzorową postawę reprezentowaną w codziennej, jakże odpowiedzialnej służbie. Starosta pogratulował męstwa, odwagi, sumienności i profesjonalizmu w wykonywaniu powierzonych obowiązków na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Z rąk Michała Zielińskiego Wojewody Wielkopolskiego, nadinsp. Dariusza Augustyniaka I Zastępcy Komendanta Głównego Policji oraz nadinsp. Piotra Mąki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu Brązowy Medal za Zasługi dla Policji w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji otrzymała Danuta Szczepanik Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

Natomiast w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” wyróżniony został mł.asp. Dominik Mąka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku